Zapiekanka z ziemniakami i kiełbasą – szybki obiad

Jaki przyrządzić szybki obiad dla całej rodziny, gdy mamy dosyć ograniczony budżet i niewiele czasu? Z pewnością warto zrobić łatwą zapiekankę!

Do jej przygotowania nie będziemy potrzebować skomplikowanych składników, wystarczą jedynie ziemniaki oraz kilka warzyw, a także wysokojakościowa kiełbasa. Jak zrobić zatem zapiekankę z ziemniakami i kiełbasą?

Zapiekanka dla całej rodziny

Musimy przygotować sobie naczynie żaroodporne, do którego włożymy pokrojone w plasterki ziemniaki oraz pokrojoną w paski kiełbasę. Pamiętajmy, by dawać ziemniaki surowe i układać produkty warstwowo. Jeżeli chcemy zrobić bardzo szybką zapiekankę z ziemniakami i kiełbasą możemy użyć ziemniaków ugotowany i ostudzonych, wtedy wystarczy, że potrawę podgrzejemy. Warto dodać jeszcze nieco sosu, np. pomidorowego lub beszamelowego, przygotowanego na bazie mąki, śmietany i bulionu. Dobrym sposobem jest także udekorowanie tego typu zapiekanki dodatkami warzywnymi, świetnie pasują do tego zestawu cukinie, papryki lub ogórki. Zapiekanka przyrządza się bardzo szybko, już za kilka chwil będziemy mogli kosztować wyśmienitej potrawy. Jest to z pewnością bardzo dobry pomysł na obiad dla całej rodziny. Zapiekanka z ziemniakami i kiełbasą jest bardzo szybka do przygotowania. Musimy jedynie zdawać sobie sprawę z tego, że warto korzystać z wysokojakościowych wyrobów mięsnych i decydując się na zakup kiełbasy, warto postawić na sprawdzonych producentów, takich jak np. Morliny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *