Szybkie danie z kiełbasą śląską na „studencką kieszeń”

Dania z kiełbasy śląskiej są przepyszne i goszczą na naszych stołach od lat. Nic dziwnego, skoro przygotowuje się je niezwykle szybko, a co najważniejsze, tanio.

Śląska kiełbasa od dobrego producenta jest produktem bogatym w składniki odżywcze oraz wyprodukowanym Z najlepszego mięsa. Jakie dania z kiełbasy śląskiej można przyrządzić? Co robi się bardzo szybko i jest idealne na tzw. studencką kieszeń?

Makaron z kiełbasą śląską

Bardzo smacznym daniem z kiełbasy śląskiej jest z pewnością makaron wraz z tym dodatkiem. Tutaj właściwie mamy bardzo dużo możliwości przygotowania potrawy. Jeśli byśmy chcieli skorzystać z opcji najprostszej, możemy przysmażyć kiełbaskę i posypać nią ugotowany makaron, jednak już niewiele większym kosztem możemy przyrządzić makaron z sosem i kiełbasą. Kiełbasę kroimy na małe kostki i przysmażamy na patelni wraz z cebulą, czosnkiem i przyprawami. Sos możemy przygotować na bazie naturalnych przecierów, dostępnych za niewielkie pieniądze w większym markecie spożywczym. Najlepiej przyprawmy go delikatnie na ostro, nie dodawajmy soli, gdyż kiełbasa śląska jest sama w sobie dosyć słona.

Zapiekanka z kiełbasy śląskiej

Możemy także przygotować sobie zapiekankę z ziemniaków i kiełbasy śląskiej jest to również bardzo szybkie i pożywne danie. Wystarczy, że ziemniaki ugotujemy i pokroimy w plasterki i będziemy układać naprzemiennie z kiełbasą śląską w naczyniu żaroodpornym. Możemy także ziemniaki surowe pokroić, jednak wtedy musimy liczyć się z tym, że nieco dłużej będzie się potrawa piekła.

Dania z kiełbasy śląskiej są pyszne i szybkie do przyrządzenia. Z pewnością sprawdzą się na typową „studencką kieszeń”, nie są zbyt drogie i czasochłonne. Pamiętajmy jednak, by korzystać tylko ze sprawdzonych wyrobów mięsnych od renomowanych producentów, jak np.: Morliny. Wysokojakościowe produkty mięsne to podstawa naszej diety. Korzystając z takich produktów, możemy mieć pewność, że zdrowo się odżywiamy, a to jest najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *