Obiady z białą kiełbasą

Nie może jej zabraknąć na Wielkanoc! Podawana jest zazwyczaj z żurkiem, a pochodzi z Wielkopolski. Biała kiełbasa, bo to o niej mowa, to jedna z popularniejszych kiełbas u nas w Polsce!

Lubimy się nią zajadać i przyrządzać z niej wiele różnorodnych potraw. Ostatnio stała się także popularnym produktem obiadowym. Jaki można przygotować obiad z kiełbasą?

Jak jeść białą kiełbasę?

Warto wiedzieć, że biała kiełbasa to nic innego, jak kiełbasa parzona lub surowa. Jeśli zatem chcemy ją jedynie podgrzać w wodzie i zjeść, musimy ją wcześniej dokładnie ugotować, nie wystarczy jedynie podgrzać białej kiełbasy. Coraz więcej osób jednak decyduje się dodawać białą kiełbasę do obiadów. Mało kto zdaje sobie sprawę, że z powodzeniem można ją łączyć z mięsem, sałatkami itp.

Propozycje na obiady

Obiad z kiełbasą może być prosty. Wystarczy, że poddamy obróbce termicznej białą kiełbasę, czyli podgotujemy do wrzenia, a następnie podsmażymy. Taką kiełbasę możemy przełożyć do naczynia żaroodpornego, a następnie potrzeć na nią ser lub wcześniej dodać inne warzywa i zapiec. To jest propozycja na prosty obiad, oprócz tego możemy zdecydować się na upieczenie na obiad białej kiełbaski w winie lub piwie. Kiełbaski ponownie wkładamy do naczynia żaroodpornego i polewamy zalewami: piwną lub z wina. Co istotne, możemy przygotować tradycyjny, polski żurek i dodać do niego białe kiełbasy. Pamiętajmy, by kiełbaski przygotować osobno i dodawać do zupy przed podaniem. Możemy także ugotować kiełbaski i zmielić je. W taki sposób przygotowany farsz możemy dodawać do różnych potraw. Bardzo dobre są np. paszteciki lub naleśniki z farszem mięsnym z białej kiełbasy.

To na co powinniśmy zwrócić uwagę to fakt, by kiełbaski pochodziły ze sprawdzonego źródła. Korzystajmy jedynie z produktów od renomowanych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *