Jak upiec białą kiełbasę?

Biała kiełbasa najczęściej „gości” na polskich stołach wielkanocnych. Nic dziwnego, skoro podana z żurkiem, smakuje wybornie! Osoby, które na co dzień nie interesują się kulinariami, nie wiedzą, że białą kiełbasę bez trudu możemy upiec.

Biała kiełbasa pieczona jest świetną i smaczną potrawą, którą możemy zjeść z popularnymi sosami lub też może stanowić bazę do dań jednogarnkowych. W jaki sposób upiec białą kiełbasę?

Pieczenie białej kiełbasy

Biała kiełbasa pieczona jest przepysznym daniem, zanim jednak ją przygotujemy, musimy wiedzieć kilka przydatnych informacji. Przede wszystkim, biała kiełbasa musi zostać poddana obróbce przed spożyciem, gdyż najczęściej jest to kiełbasa surowa. Możemy ją ugotować lub upiec. Kiełbasę tę pieczemy na dwa różne sposoby.

Dwa sposoby na białą kiełbasę pieczoną

Po pierwsze, możemy przed samym pieczeniem kiełbasę nieco podsmażyć na patelni, dzięki temu przyrumieni się nieco i będzie bardziej chrupka. Następnie układamy kiełbasę w piekarniku na ruszcie lub w naczyniu żaroodpornym, w zależności, czy zależy nam na mocnym podpieczeniu jej i pozbyciu się całego tłuszczu, czy jednak chcemy, by powstał tzw. sos własny. Pamiętajmy, że jeśli wybieramy opcję pieczenia na ruszcie, musimy pamiętać, żeby podłożyć formę lub inne naczynie pod ruszt w piekarniku, gdyż tłuszcz będzie skapywał na niego. Dzięki temu nie pobrudzimy pieca. Innym sposobem na przyrządzenie takiej kiełbaski jest zamarynowanie jej w ziołach. Możemy posypać ją tymiankiem, natrzeć solą, pieprzem i dopiero piec lub wysmarować kawałki białej kiełbasy wcześniej przygotowanym sosem, składającym się z ulubionych przypraw oraz oliwy z oliwek.

Pamiętajmy jedynie o tym, by korzystać z wyrobów mięsnych pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Tylko wysokojakościowe produkty zapewnią nam niepowtarzalny smak oraz pewność, że jemy zdrowe wędliny. Jeśli szukamy najlepszych, białych kiełbas, możemy skorzystać z produktów: Morliny, wtedy będziemy mieć pewność, że sięgamy tylko po to, co sprawdzone!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *